+48 900 800 700 sklep@tenistar.pl

Koszyk

Babolat

Rakiety tenisowe Babolat

Firma Babolat produkuje rakiety tenisowe od 1875 roku. Światowej sławy marka ma swoją siedzibę główną we Francji i jest tak samo znana z wysokiej jakości produktów, jak i z podwójnym logo, będącym stałym elementem marki od samego początku. Babolat produkuje wysokiej jakości owijki tenisowe, rakiety, buty, odzież i akcesoria.

Założona przez Pierre’a Babolat, własność firmy pozostaje w rodzinie od ponad 15 dekad, a obecnie kieruje nią Eric Babolat. Firma wynalazła naturalne struny do tenisa jelitowego w 1875 roku i nadal koncentrowała się wyłącznie na strunach do 1994 roku, kiedy to stała się firmą „totalnie tenisową”. Albert Babolat, pradziadek Erica, był pionierem w rozwoju strun, a jego wizja pomogła stworzyć coś, co stało się jedną z największych firm tenisowych na świecie. Kolekcja strun Babolat składa się z syntetycznych , hybryd i naturalnego tworzywa. Ta wszechstronność nie pogorszyła jednak jakości. Każda kategoria strun ma unikalne właściwości odpowiednie dla różnych typów graczy, takich jak moc , wytrzymałość i Comfort .

Babolat – akcesoria tenisowe najwyższej jakości

Sukces tej marki można również przypisać wyjątkowym rakietom tenisowym. Rafael Nadal i francuski Jo-Wilfried Tsonga grają wyłącznie z rakietami tenisowymi Babolat, a także emerytowanym zawodnikiem Andym Roddickiem . W Babolat grają również niektóre z najlepszych kobiet, w tym Garbine Muguruza , Agnieszka Radwanska i Samantha Stosur oraz emerytowana Li Na . Najpopularniejsze serie rakiet marki obejmują Pure Aero , Pure Drive , AeroPro Drive , Pure Control  i Pure Strikelinie. Technologia opracowywania każdej rakiety jest intensywnie badana i doprowadziła do powstania jednego z najbardziej innowacyjnych urządzeń w grze. Babolat produkuje również wysokiej jakości rakiety dla dzieci  i rakiety dla początkujących,  które wykorzystują jedne z najbardziej zaawansowanych technologii rakiet na rynku.

Po dziesięcioleciach wprowadzania udanych rakiet i sznurków dywizja obuwia została uruchomiona w 2003 roku. Babolat połączył siły z Michelin, aby stworzyć konkurencyjne obuwie dla kobiet i  mężczyzn, które ma być trwałe. Buty zostały zaprojektowane z myślą zarówno o sporcie, jak i płci, zapewniając wsparcie tam, gdzie jest to potrzebne, dopasowanie tam, gdzie chcesz i moc we wszystkich odpowiednich miejscach.

Oprócz niezbędnych rzeczy Babolat produkuje odzież, piłki tenisowe , opaski, uchwyty i torby. Torby i plecaki tenisowe Babolat są tworzone z taką samą dbałością o szczegóły i konstrukcję, jak wszystkie produkty, dzięki czemu marka jest bardzo pożądana przez wielu graczy turniejowych. Bądź na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi produktami Babolat przeglądając sklep tenistar.pl!

Wyświetlanie wszystkich wyników: 1